Montpellier MWBI17-300 Slim Depth Built In Solo Microwave Stainess Steel
Comparing Prices?
We aim to price match any product against any other retailer, online or in store. We also aim to match discount codes.
£199.00
Approximate Delivery 3-5 Days
- Warranty 2 Years
- ColourStainless Steel
- Weight14 kg
- Depth32 cm
- Installation TypeIntegrated
- Features8 automatic programmes, 17L capacity, Compact design
- Manufacturer Guarantee2 years
- EAN5060217414293
Montpellier MWBI17-300 Slim Depth Built In Solo Microwave Stainess Steel
MONTPELLIER STAINLESS STEEL SLIM DEPTH BUILT IN SOLO MICROWAVE
| Colour: | STAINLESS STEEL |
| Cavity Size (Ltrs): | 17 |
| Type: | STANDARD |
| Power Levels: | 5 |
| Height (Mm): | 388 |
| Width (Mm): | 594 |
| Depth (Mm): | 300 |
| Stainless Steel Interior: | YES |
| Additional Features: | 700W |
| Manufacturer | Montpellier |
|---|---|
| GTIN | 5060217414293 |
| Colour | Stainless Steel |
| Model Number | MWBI17-300 |
| Product Weight (kg) | 0.000000 |
| Control Type | Dials, Push button |
| Weight | 14 kg |
| Height (cm) | 38.2 cm |
| Features | 8 automatic programmes, 17L capacity, Compact design |
| Installation Type | Integrated |
| Additional Information | Left Door Hinge Location |
| Colour | Stainless Steel |
| Product Type | Built-in Compact Solo Microwave |
| Product Category Group | White Goods |
| Product Dimensions | 38.2cm x 59.5cm x 32cm |
| Key Feature 3 | Compact design |
| Key Feature 2 | 17L capacity |
| Key Feature 1 | 8 Automatic programmes |
| Shipping Depth | 40.4 cm |
| Shipping Weight | 16 kg |
| Shipping Height | 44.1 cm |
| Shipping Width | 65 cm |
| Child Lock | Yes |
| Net Main Oven Capacity | 17 L |
| Number of Power Levels | 5 |
| Depth | 32 cm |
Ellesmere




